WordPress eklentileri, blog sistemlerinizi geliştirebilmek için son derece önemli bir seçenek olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde bildiğimiz gibi blog sistemleri içerisinde ülkemizin en çok tercih edilen web sitelerinden birisi de WordPress olmuştur. Ülkemiz genelinde fazlası ile kullanılan ve zaman içerisinde yaygınlık seviyesini maksimum seviyeye çıkarmış olan yazılım, daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi eklentiler ile muazzam bir kullanım aşamasına ulaşmıştır.

Popüler wordpress eklentileri kullanımı özellikle bu sistemi kullanan insanlar için son derece büyük önem taşıyor. Güncel ve web siteniz için faydalı olan web içeriklerini kullandığınızda sitelerinizi arama motorları için çok uygun bir hale getirebilme şansına da sahip olabilirsiniz. Web sitelerinin gelişmiş bir altyapı ve temaya sahip olması, kullanıcılara hitap edebilmesi açısından da çok büyük artıları beraberinde getirebilmektedir. Günümüzün en çok tercih edilen ve kullanılan eklentilerini çok daha yakından inceleyerek fikir sahibi olalım.

En Kaliteli WordPress Eklentileri

All in One SEO Pack: Web sitenizin anasayfası ve aynı zamanda alt sayfaları için açıklama, başlık ve anahtar kelime gibi alanları özel kodlar ile belirtmek yerine ufak uygulamalar ile belirtmenize olanak sağlayan bir eklentidir. Günümüzün en çok kullanılan SEO eklentisi olarak dikkatleri çekiyor.

Google XML Sitemap: Web siteleri için olmazsa olmaz konulardan birisi de site haritasıdır. Bu eklenti sayesinde web sitenizin tüm içeriklerini kendi kendini güncelleyerek arama motorlarına bildirebilen bir site haritasına sahip oluyorsunuz.

WP-Postviews: Web sitenize açtığınız konuların kaç ziyaretçi tarafından okunduğunu veriler halinde sizlere sunan gelişmiş bir sayaç eklentisi olarak dikkatleri çekiyor.

WP-Page Navi: Web sitenize yıllar boyunca konu ekleyebilirsiniz ve bu konuları anasayfa bölgesinde sınırlayabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde ana sayfanın altına numaralar şeklinde geçmiş yazılarınıza doğru giden butonlar belirecektir.

Contact Form 7: Ajax tabanlı, CAPTCHA desteğine sahip bir iletişim formu eklentisi olan Contact Form 7, tek bir site üzerinde birden fazla iletişim formu oluşturmanıza da olanak sağlıyor

Really Simple CAPTCHA: Özellikle Contact Form 7 için geliştirilmiş bir güvenlik doğrulama (CAPTCHA) eklentisi  olan Really Simple CAPTCHA’yı, doğrulama ihtiyacına sahip farklı eklentiler ile birlikte de kullanabilirsiniz.

WP Touch: Mobil cihazların giderek yaygınlaşması ile birlikte WordPress sitelerin de sadece bilgisayarlarda görüntülenebilir olması yeterli olmamaya başladı. WP Touch var olan WordPress siteleri mobil uyumlu hale getirmek için en çok tercih edilen eklentilerin başında geliyor.

WP Simple Tags: WordPress sistemlerde ve arama motoru seo uygulamalarında site içi linkleme çok önemlidir. Bu eklenti sayesinde istediğiniz kelimelerde anasayfa ve alt sayfalarına link verilebilmektedir. Bu nedenle son derece popüler bir eklentidir.

GZippy: Arama motorları için artık On Page SEO son derece büyük önem kazandı. Bu seo uygulamasında ise en önemli uygulama elbette ki sayfalarınızın açılış hızlarıdır. Bu eklenti sayesinde web sitenizde ön bellekleme mantığı oluşur. Sayfalarınız ve sunucunuz içerisinde ki tüm sorgulama kodları sıkıştırılarak daha kolay açılır bir hale gelir ve On Page SEO açısından çok ciddi faydaları vardır.

Better WP Security: WordPress’inizi daha güvenli bir hale getirmenizi sağlar böylece hacklenmeniz zorlaşır. bu eklenti en çok kullanılan güvenlik eklentilerinden biridir.

 

Comments

Bir cevap yazın